Genel

Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakımı İçin

Su misali yıllar akıp gidiyor. İnsanoğluna sunulan eşsiz güzellikteki vücut zamana yenik düşerek yaşlanıyor ve her geçen gün özlenecek bir boyut kazanıyor. Her yaşta sahip olduğumuz bu zenginliğe uygun, sağlıklı ve doğru bakım yapıldığı sürece inanılması güç sonuçlar almak mümkündür. Dünyaca ünlü uzmanlarca yapılan her geçen gün cilt bakımı, güzellik, diyet, sağlık gibi konulara daha da ağırlık vererek bilimsel makaleler yayınlanıyor. Bu konuda yapılan araştırmaların en büyük takipçisi bizler sizin çalışmamızı en rahat algılayabileceğiniz düzeyde yönlendiriyoruz. Yaşınız kaç olursa olsun kendinizi hala genç hissedebiliyorsanız, haberimizin devamında size yararlı olabilecek bilgileri ve tedavi yöntemlerini uygulayabilecek zamanınız var demektir.<!–adsense–>

Lekeler, kırışıklıklar, sivilceler ve birçok cilt probleminin bir ya da birkaçında muzdarip misiniz? Ya da herhangi bir sorununuz olmamasına rağmen bilinçli davranıp cilt sağlığınızı koruma adına önlemler mi almak istiyorsunuz? Hangi yaşta olursanız olun, size en uygun cilt bakım tedavisini uyguladığınız sürece başarılı sonuçlar elde edilebilir.

Bebekler için bakım

Bir bebeğin cildi, insan yaradılışındaki mükemmeliyeti ispatlama adına en büyük örneklerdendir. Bebek cildinin yumuşaklığı ve parlaklığı vücutta olan kollojen ve elastin bolluğundan kaynaklanmaktadır. Bebek ve çocukların cildi sürekli kendini yenileyerek verimli ve yanılmaz sonuçlar alır. Sık sık cilt kendini yeniler. Vücuttaki herhangi bir kiri temizlemek için yumuşak bir sabun ve saf, temiz su kullanın. Cilt çok yeni ve dinamik olduğu için kendini 21 ile 18 gün arasında yeniler. Bu çağdaki en önemli yönü güneşten korunmadır. Güneşli ortamlarda vakit geçiren bebeğinize ya da çocuğunuza mutlaka güneş bakım kremi uygulayın. Abur cubur yedirmekten kaçının. Çocuğunuzun sağlığı için bu durum önemlidir. Vitamin, mineral ve antioksidanlar ile dolu sebze ve meyvelerle çocuğunuzu besleyin. Yaşamın erken dönemlerinde oluşturulan sağlıklı beslenme alışkanlıkları, ileride iyi yönde sonuçlar sağlayarak çocuğunuzun sağlıklı ve iyi bir beslenme alışkanlığı olması yönünde fayda sağlayacaktır.

Gençler için cilt bakımı

Cilt gençlik yıllarında yavaş yavaş değişime uğrayan başlar ve bu fark edilir. Ergenliğe bağlı olarak hormonal olarak değişime uğramaya başlayan cilt, sivilceler, çeşitli lekeler vb. birçok sıkıntı yaratacak olay doğurabilir. Ergenlik dönemi ve hormonal yükselme döneminde cildin yağ depolaması normaldir ve toksinlerin olumsuz etkisi ile birlikte sivilce oluşumunun başlaması durumu söz konusu olabilir. Bu ağrılı geçen süreç neticesinde uygun bakım yapıldığı takdirde etkili ve pozitif sonuçlar elde edilebilir.<!–adsense–>

Tavsiyeler

  • Güvenilir cilt bakım ürünlerini artık bulmalı, günde iki kere temizlik ve nemlendirici amaçlı uygulamalısınız.
  • Cilt-deri dökülmesi, pul pul dökülme, sivilceler gibi sorunlarınız varsa haftada 1-3 kere salisilik asit içeren ürünler uygulamanız faydalı olabilir. Bu ürünler antibakteriyel niteliklere sahip ve gözenekler içindeki bakterileri kontrol etmek için birebirdir.
  • Olması gereken rutin alışkanlıklarınıza sadık olun. Yüzünüzü yıkamadan, makyajınızı çıkarmadan kesinlikle yatağa girmeyin. Siz uyurken cildiniz kendini yeniler, atık ürünleri ve toksinleri salgılar. Dolayısı ile yatmadan evvel makyajınızı mutlaka çıkararak ve yüzünüzü yıkayarak bu süreci hızlandırabilirsiniz.
  • Bronzlaşma ya da güneşlenmeden kaçının. Cildinizin içinde bronzlaşma kalıntıları kalır.
  • Dışarıya güneşli günlerde çıktığınızda güneş koruyucu kremi mutlaka kullanın. Hayatınızın bunu bir parçası haline getirin ve yeterli miktarda uygulamaya özen gösterin.
  • Şeker oranı yüksek gıdalar, abur cubur ve ağır işlenmiş gıdalar tüketmekten kaçının. Bunun yerine fındık, meyve, sebze, tohum, et, balık ve kümes hayvanları seçin.
  • Olağandışı cilt problemleri için mutlaka bir dermatologa danışın.

Yirmili yaşlar için cilt bakımı

Yirmili yaşlarda gençlik hormonları artık dengelenmeye başlar. Cildinizin normalde mükemmel sonuçlar için tipik bir bakıma ihtiyacı vardır. göz çevrenizde çeşitli bakışlarda küçük çizgiler olabilir ancak kalıcı yönde kırışıklıklar kesinlikle kabul edilemez. Cildin yağ üretimi yavaşlar ve 21 ile 28 gün süreci artık değişmiş sayılır.

Yaşlanmaya Karşı Cilt Bakımı: Yaşlanmayı Geciktirmek İçin Tedaviler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir