Genel

Yaşlılık Lekeleri İçin Bitkisel Çözüm, Doğal Çözümler

Yaşlanmak özellikle bayanlar için kabul edilmesi zor bir durumdur. İnsan hissettiği yaştadır düşüncesine sığınılır. Ancak doğanın ve insan yapısının gereği olan yaşlılık; 50 yaşından sonra kendini hissettirmeye başlar. Kadınlar hep genç ve güzel kalmak ister. Yaşlanmayı engelleyemezsiniz ancak geciktirebilirsiniz. Hazırlayacağınız doğal ve tamamen bitkisel maskeler ile gençleşmek mümkündür. Yaşlılığın ilk belirtileri oluşan yaşlılık lekeleridir. 50 yaşından sonra deride renk bozukluğu gözlenir. Bu olaya lentigo adı verilir. Deri üzerinde çeşitli büyüklüklerde görülen lekeler yaşlılık lekeleridir. Bu normal bir durumdur ve herhangi bir hastalık habercisi değildir. Genel olarak ciltte görülen değişik lekeler cilt kanseri gibi hastalıkların belirtisi olabiliyor. Fakat bu oluşan lekeler normal bir durumdur ve kansere dönüşme gibi bir riski yoktur. Sadece bu lekeler kişiyi görüntü olarak rahatsız edebilir. Bunun da tedavisi mümkündür. Genelde 50 yaş üzerinde bu lekeler oluşmaktadır. Ancak bazen daha erken bir yaşta bu lekeler görülebilir. Bunun nedeni de yaşam şekli, alkol ve sigara tüketimi, aşırı stres ve Zararlı madde tüketimi gibi nedenlerdir. Bu tür alışkanlıklar yaşlanmayı hızlandırır ve yaşlılık lekelerinin oluşmasına fırsat verir. Yaşlılık lekeleri için bitkisel maske önerileri;

* İbrahim Saraçoğlu yaşlılık lekeleri için 2 kür tavsiye ediyor. Bu kürler ayrı ayrı uygulanmalı ve aynı anda uygulanmamalıdır. Limon- sirke kürü; Bir tatlı kaşığı taze sıkılmış limon suyuyla bir tatlı kaşığı sirkeyi kahve fincanında karıştırınız. Bu karışımı 5 dakika bekletiniz. Daha sonra yaşlılık lekelerinin üzerine pamukla sürünüz. Bu kür 1 ay boyunca haftada 3 kez uygulanmalıdır.
* Soya fasulyesi kürü; 2 bardak su ağzı kapalı bir tencerede kaynatılır. Su kaynadığında içine 6 yemek kaşığı soya fasulyesi atılır. Bu karışım 25 dakika kaynatılır. Eğer kaynatma esnasında su miktarında azalma olursa üzerine bir miktar su ekleyebilirsiniz. Suyun rengi kırmızı renge dönüşünce, bu sudan bir kahve fincanı kadar su alınır. Ilık şekilde bu su yaşlılık lekelerinin üzerine sürülür. Kurudukça tekrarlayın. Bu kür 1 ay boyunca haftada 3 kez uygulanmalıdır.
* Elma sirkesi; aynı miktarda elma sirkesi ve su bir kapta kaynatılır ve yüzünüze buhar banyosu yapabilirsiniz. Ya da bu karışım ile yüzünüzü silerek bu lekelerden kurtulabilirsiniz.
* Sirke maskesi; 2 bardak elma sirkesi, 3 bardak saf su ve 1 fincan nane yaprağı karıştırılarak kaynatılır. Kaynatıldıktan sonra cam bir kaba konularak 5 gün bekletilir. Ardından süzülerek lekelerin üzerine sürülür.
* Arpa unu; arpa unu hamur haline getirilir ve maske şeklinde yüze sürülür. 2 saat bekletildikten sonra yıkanır. Yüzdeki lekelerin gitmesine yardımcıdır.
* Mürver çiçeği; bu maske için; 1 çay bardağı mürver çiçeği ve 2 bardak kaynar su gerekir. Kaynar su mürver çiçeklerinin üzerine dökülür. Bu şekilde 8 saat bekletilir. Süzülerek tonik olarak kullanılır.
* Aşk otu; aşk otu kökü kaynatılır. Elde edilen su ile yüzdeki lekeler yok olur.
* Gül sirkesi; 4 fincan kurutulmuş kırmızı gül, yarım çay bardağı gül yağı ve 2 fincan sirke kapaklı bir kavanoza konulur. Bu şekilde 3 hafta bekletilir. Arada bir çalkalanarak birbirine karışması sağlanır. Sonra süzülerek aynı miktarda damıtık su ilave edilir. Bu karışım tonik olarak cilde uygulanır.
* Yoğurt maskesi; Haftada bir gün bir tatlı kaşığı süzme yoğurt ve bir çay kaşığı karbonatı karıştırın. Cildinizde bir saat bekletip ovarak çıkarın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir