Genel

Yüzdeki Kilolar Nasıl Eritilir? Yüzdeki Kilolardan Kurtulma Yöntemleri

Yüzdeki kilolardan kurtulmak için sizlere bazı tavsiyeler vermek istiyoruz. Yüz bölgesindeki kilolardan kurtulmanın yolları bu yazımızda:

Yüzdeki Kilolardan Nasıl Kurtulunur?

Yüzünüzdeki kiloları eğer nasıl vereceğinizi merak ediyorsanız, vücudun teknik olarak sadece bir bölgesinden kilo vermek mümkün değildir. Vücudun her yerinde kilo kaybı aynı anda gerçekleşir. Neyse ki, yüzünüzün daha ince görünmesi için atabileceğiniz adımlar vardır.

Yeteri kadar su içmek: Eğer suyu yeteri kadar içmiyorsanız, yeterli su olmadığına inanan vücudunuz sıvı ihtiyaçlarını karşılamak ya da su kaybını önlemek ve korumak için aşırı su depolar. Bu suyun çoğunluğu yanaklar ve göz bölgesini kabarık hale getirerek kilolu görünmenizi sağlar. Susuzluktan dolayı vücudun su tutmasını önlemek için en az günlük 1,8 lt su içiniz.

Şeker ve tuz tüketimini azaltın: Yüzdeki kilolara neden olan su birikmesinin nedeni olarak birçok beslenme uzmanı rafine şeker ve tuzların etkisi olduğunu söylemektedir.

Kullandığınız ilaçları kontrol edin: Yüzde su birikmesine reçeteli ya da reçetesiz birçok ilaç katkıda bulunabilir. Yüz bölgesinden eğer kilo kaybetmek istiyorsanız reçetesiz ilaç kullanımını ortadan kaldırın. Eğer doktor reçeteli ilaç kullanıyorsanız su birikmesine ve şişliklere yol açabilecek seçeneklerle ilgili doktorunuzdan bilgi alın.<!–adsense–>

Alkolden kaçının: Alkol, yüzdeki kilolarla ilgili bir başka suçludur. Vücudun alkol su kaybına yol açar. Vücut su birikmesini su kaybını önlemek için sağlar. Yüz bölgesinde bu da kilolara yol açar.

Ağırlık egzersizleri yapın: Kas yoğunluğunu ağırlık taşıma egzersizleri arttırır. Bu da metabolizma hızını arttırır. Vücut geliştirme egzersizleri kilo vermeye ve kiloları uzak tutmaya yardımcı olur.

Yüzdeki Kilolar Nasıl Eritilir?

Aşağıdaki yöntemleri de ayrıca uygulayarak yüz bölgenizdeki kilolardan kurtulabilirsiniz

  • Kahvaltıyı zorunlu hale getirin.
  • Yağ tüketimini azaltın.
  • Bol bol meyve sebze tüketin.
  • Bol kalsiyumlu besinler tüketin.
  • Sık sık gülün.
  • Uyku düzenine dikkat edin. Uyku endokrin sisteminin düzgün işlemesini sağlayarak vücutta yağ birikmesini engeller.
  • Yanak nefes egzersizleri yapın: Derin bir nefes alın e yanaklar kabaracak biçimde havayı dışarı üfleyin.
  • Koyu gölge makyajı yapın: Yüze ince bir görünüm vermek için çene ve alt yanakların altına koyu pudra kullanın.
  • Yaşam tarzında değişiklikler yapın: Yanlış bir saç stili uygularsanız, yine yuvarlak yüz yuvarlak görünür. Yüzünüze ince bir görünüm verebilmenize yardımcı olması için en iyi seçim kuaförünüze danışmaktır.

Yüz bölgesinin kilo almasını isteyenler de yukarıdakilerin tam tersini yapabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir