Renklerin Anlamları: Renklerle Kişilik Testi

Renklerin anlamı var mıdır? Renkler ve anlamları, renklerin dili hakkında ilginç bir yazı. Kadınlar için renklerle kişilik testi olarak tarif edebileceğimiz bu yazıda, hangi renk hangi karakteri temsil ediyor, kolayca öğreneceksiniz.<!–adsense–>

Renkler ve  Anlamları: Renklerle Kişilik Testi

11 tane renk ve anlamı. Hangi renk nasıl bir karakteri ifade ediyor?


Mavi: Derin duyguların rengi

Mavi derin hislere sahip kadınların rengidir diyebiliriz. İlle de mavi diyen kadınlar her şeyi uçta yaşar, sevindikleri zaman çok sevinirler. Mavinin kadınları bir an neşenin kanatlarıyla uçarken, bir an, hiç sebepsiz, ya da en ufak sebepten, kederin derin uçurumlarına yuvarlanabilirler. Manik depresif ruh halini yansıtırlar. Kendinden pek emin olamazlar, çünkü kendilerin yeterince tanıma imkanı bulamazlar. Mavi seven kadınlar başına neler gelebileceğini pek kestiremez daimi bir çekingenlik içinde yaşar.

Çekindiği şey de doğrudan doğruya kendisidir. Çoğu zaman derin ve acı düşüncelere dalar gider. Başkalarında olan ilgilerinde ise sevecen, düşünceli ve cömerttir. Manik depresif oldukları için kendi hallerinden yakınır, dostlarına durmadan şikayet ederler. Arkadaşları onun bunu daima kendi kendisiyle meşgul olduğu için yapmadığını, şikayetlerinin sahiden samimi olduğunu anlar ve saygıyla karşılar.

Kırmızı: Eğlenceli kadının rengi

Ne kadar parlak olursa olsun hiçbir renk, kırmızı kadar gözü çekmez. Nar çiçeğinden gelinciğe, aldan kan kırmızıya kadar geniş bir sklaya sahip olan kırmızı insanın üzerinde canlandırıcı, kışkırtıcı, heyecan verici bir etki bırakır. Kırmızıyı diğer renklerin hepsinden çok seven kadınlar neşeli ve hayat dolu olurlar.

Çabuk heyecanlanır, çabuk kızar ve öfkelenirler. Dans etmek, eğlenmek, şarkı söylemekten hoşlanır ve bu zevkleri yaşamasını bilirler. Bu kadınları somurtkan görmek zordur. Zira kırmızı seven kadınlar, zor bir durumla karşılaştıkları zaman suratlarını asıp düşünecekleri yerde enerjik ve hevesli şekilde harekete geçerler. Son derece azimlidirler. Gelecek hakkında uzun uzadıya planlar ve rüyalar kurmaktan hiç hoşlanmazlar. Her şeyi bir güne doldurmak onlar için daha uygundur.

BENZER:  Kadınlarda Otuz Yaş Sendromu Nedir, Nasıl Atlatılır?

Yeşil: Hazırcevap ve şakacı kadın

En belli başlı vasfı pratik zekalı ve hazır cevap olmasıdır. Şakacıdırlar, iğneli cevaplar vermekte kimse ellerine su dökemez. Yeşil seven kadınların hayatta başarılı olmayanları çok zaman alaycı ve sinik olurlar. Bu rengi seven bir kadını herhangi bir tartışmada alt etmek hemen hemen imkansızdır. Yeşil seven kadınların zihinleri durmadan işler. Bunlar etrafında olup biten şeyi derhal görür ve derhal anlarlar. Zihinleri hiperaktiftir ama bedenleri için aynı şeyi söylemek zordur. Çoğu da dayanıksız ve tahammülsüzdürler. Güç ve uzun bir işi yarı yolda bırakmak zorunda kalabilirler ve bırakırlar da…

Sarı: Konuşkan, geveze ve meraklı kadın

Parlak ve koyu sarıyı tercih eden kadınlar dedikodu yapmaya bayılır. Durmadan konuşmayı severler ama konuları ilginçtir. Hal ve tavırları da durgundur. Ağır konularda konuşmayı hiç sevmezler ama iş bir kere hafif mevzulara, hoş beşe döküldü mü konuştukça konuşur. Fakat son derece yardım severdir ve herkesle ince ince alâkadar olur. Her şeyi bilmek ister.

Kahverengi: Sakin ev kadını

Kahverenginin açıklı koyulu pek çok tonları vardır. Kahverengiyi tercih eden kadınlar geniş hayal gücünden uzak fakat sistematik olurlar. Parlak bir zekadan söz etmek anlamsız olur. Onlar kendi hallerinde, sessiz ve sakindirler. Göze pek çarpmazlar ve olağan üstü bir şey yapmazlar. Ev işinden hoşlanan, bulaşıktan hiç şikayet etmeden, adeta zevkle yıkayan ev kadınları daha ziyade kahverengi kadınları arasında çıkar. Onlar hayatlarının her safhası için önceden plan yaparlar, bir programa uyarak sistemli bir şekilde çalışırlar.

Siyah ve Gri: İş kadını

İyi bir iş kadını donuk olarak bilinen siyah ve griyi çok sever. Bu tarz kadınlar, çevrelerinde soğuk ve itici bulunabilirler. İçlerinden bir kısmı sahiden de soğuktur. Çoğu sadece içlerinin dışarı vurmasını istemez. Bazıları da hislerini nasıl ifade edeceklerini bilmedikleri için içlerinde saklar, hapsederler. Kendilerine seçtikleri sahada usta olurlar ama başka bir alana karşı asla ilgi göstermezler. Zekaları mükemmeldir. Ev hayatını, sıradan bir ev kadını olmayı zevksiz ve manasız buldukları için iş hayatına atılırlar. Burada kadınların bütün kabiliyet ve yetenekleri ortaya çıkar.

BENZER:  Hakkında

Pembe: Çekingen ama neşeli

Pembe düşkünleri, genelde neşeli kadınlardır. Bu kadınlar mutlu ve iyi kalplidirler. Gerektiği yerde ciddi olmasını ve mesuliyetlerini yerine getirmesini gayet iyi bilirler. Sadece neşe için yaşamazlar. Hayatın ciddi konularla dolu olduğunu bilirler. Çekingen olmalarına karşın bunu iyi bir şekilde saklarlar ve pek nadir dışa vururlar. Heyecan ve telaş onlara göre değildir.

Beyaz: Değer bilir, alçak gönüllü, temiz kalplidir

Beyaz, duruluğun ve saflığın sembolü olarak bilinir. Beyazı sevmek, kalbi ve zihni temiz ve saf olan kadını simgeler. Aynı zamanda kadirşinas, alçak gönüllü, asil ve naziktir. Beyaz tutkunlarının eğlenceler, partiler gibi yerlerde olmaktan ziyade, başkalarına yardım etmeyi severler. Yeri geldiğinde neşeli olmasını bilirler ama genelde sakin ve sessizdirler. Düzenli ve intizamlı olmak onların genlerinde vardır. Beceriklidir ve eli her işe yatkındır. Prensip ve düşünceleri gayet temiz ve titiz olduğu için bazen sert ve amansızdır. Ama adaleti ve doğruluğu çok sevdiğinden kimsenin hakkını yemeğe tenezzül edemez.

Mor: İhtişam, şöhret ve kariyer hastası kadın

Asalet ve bilgelik, mor renginde gizlenmiştir. Mor rengi çok seven kadınlar gösteriş ve lüks hayatı severler. Şan, şöhret ve kariyer peşinde koşanlar da mor rengi tercih ederler. Bu özelliklerinin yanında çok sevecen ve iyi kalplidirler. Eğer severlerse, sevdikleri için yapmayacakları şey yoktur. Sürekli sevdiği insanı düşünüp, onunla birlikte olmak ister.

Yorum yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir