Sağlıklı Saçlar Sizinle Olabilir

Biz bayanlar için, saçlarımızın ne denli önemli olduğunu anlatmaya herhalde gerek yoktur. Saçlarımız önemlidir de, biz onlara gereken önemi gösteriyor muyuz? Saçlarımızın önemli olduğu kadar kilolarımız da önemli, diyet yapmaya başlıyoruz; yaptığımız diyetlerle, saçlarımıza gerekli olan besinleri alamıyoruz; ve bu sayede de saçlarımız dökülüyor, kırılıyor, rengini ve canlılığını yitiriyor… Bir denge kurmamız gerek; ama nasıl? Bu konuda sizin için bir araştırma yaptık; ve saçlarınız için, beslenme listenizde günlük nelerin yer alması gerektiğini öğrendik. Bu bitkilere önem verdiğiniz takdirde, saçlarınızı köklerinden besleyebileceğinizi; ve gerektiği şekilde koruyabileceğinizi biliyor muydunuz?
Yeşil çay: Biliyor musunuz; erkeklerin saçları geçen günlerde daha az dökülüyordu; günümüzde ise bu dökülme, alıp başını gitmekte… Nedenini merak ediyor musunuz? Erkekler de diyet yapmaya başladılar; ve diyet yapan erkekler soya ve çay tüketimini de azalttılar. Bu durum ise onların saçlarının daha fazla dökülmesine neden olmaya başladı. Bizlerin saçları, Uzak Doğudaki kişilerin saçlarından da yine daha fazla dökülmektedir. Sebebi ise hep diyetler; ve düzensiz dengesiz beslenme… Yeşil çayın ise sağlığımıza olan faydalarını bilmeyen yoktur. Yeşil çay, saç köklerindeki hücreleri uyararak, yeni saç köklerinin oluşmasını sağlayan bir etkiye sahiptir. Bu nedenle saç bakımında; ve saç sorunlarının giderilmesinde, yeşil çaydan faydalanılması gerekmektedir.
Soya: Az önce de belirttiğimiz gibi, Uzak Doğu’luların saçları bizimkine oranla daha az dökülmekte. Biliyor musunuz; Uzak Doğu’dakilerin temel besin maddelerinden bir tanesi de soya… Soya özü saçın dökülmesini önleyerek, köklerde çoğaltıcı etki yapmasının dışında; aynı zamanda da dışarıdan alınan zararlı ve yıkıcı saç etkilerini ortadan kaldırma özelliğine sahiptir. Eczanelerde uzun yıllardan bu yana, yeşil çay ve soya bileşimi bir ilaç içerisinde toplanmış satılmaktadır. Siz de bu karılımı tüketerek, saçlarınıza ve, soyanın cilt etkilerini de göz önünde bulundurarak cildinize, bir iyilik yapmaya ne dersiniz?
Panax Ginseng: Stres ve psikolojik sorunlara karşı etkili bir bitki; ve stresi azaltan etkisi sebebiyle yıllardır kullanılmaktadır. Bu bitkisel karışımı sizler de kullanarak, saçlarınızın dökülmesini ve deri ile alakalı sorunlarınızı, stres sebepli ise ortadan kaldırabilirsiniz demektir. Aynı zamanda psikolojik sorunlarınızdan da kurtulmuş olursunuz.
Üzüm Çekirdeği Extresi, Çinko; Ve Folik Asit: Üzüm çekirdeği ekstresi antioksidan etkisi ile bilinmektedir. Bu nedenle de saçınızın düşmanı olan olumsuz etkileri ortadan kaldırmaktadır. Bununla birlikte çinko ve folik asiti de olayın içine dahil ettiğinizde, saçlarınızın dökülmesinin gerileyip yeni saçlarınızın çıkmaya başladığını, kısa sürede farkedeceksiniz.

BENZER:  Birini Etkilemek mi İstiyorsunuz

Yorum yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir